تشریفات مجالس ترحیم و ختم برگزاری مراسم ختم

مراسم ختم

سوگواری برای عزیز از دست رفته از زمان های بسیار دور یکی از فرهنگ های رایح در ایران بوده و همچنان ادامه دارد و تغییرات بسیار کمی در نحوه و انجام این مراسمات صورت گرفته است. یکی از مراسمات رایج استفاده از گروه موسیقی سنتی برای ختم مباشد که تشریفاتینو با توجه به تجربیات فراوان در اجرای مراسمات سوگورای آماده اجرای مراسم ترحیم و تشریفات ختم میباشد.
از زمان خاکسپاری این مراسمات شروع میشود و گاهی اوقات این مراسمات تا یک سال ادامه دارد تا یاد و خاطره عزیز از دست رفته شان را زنده نگه دارند.
برای مراسم ترحیم در خاکسپاری ، سوم ، هفتم ، چهلم ، سالگرد ، بهشت زهرا و … از گروه های ترحیم ، گروه مداحی ، گروه موسیقی عرفانی و همچنین در برخی از مراسمات ترحیم از دف و نی گروه های اجرای مراسم ترحیم استفاده میکنند.

خدمات تشریفات ترحیم تیم تشریفاتینو

اعتقاد ما بر این است هر آنچه که شما در خصوص برگزاری مراسم ختم عزیزتان میخواهید تیم حرفه ای تشریفاتینو بر خود لازم میداند تا شرایط را فراهم آورد.
در این قسمت به برخی از خدمات تیم تشریفاتینو در برگزاری مراسم ترحیم اشاره میکنیم:

  • گل آرایی ، سبد گل ، میز یادبود ، شمع آرایی و سنگ مزار
  • هماهنگی با تالار جهت برگزاری مراسم ترحیم
  • پذیرایی بر سر مزار و مجالس ختم
  • عکس برداری و فیلمبرداری از مراسم
  • اعزام خطیب و سخنران در مراسم ترحیم
  • تهیه صندلی و سایه بان در بهشت زهرا
  • ایاب و ذهاب ، هماهنگی وسیله نقلیه
  • مداحی همراه با گروه موسیقی عرفانی
  • پخش تراکت ، اعلامیه و نصب بنر در مسجد
  • و …

گروه موسیقی سنتی برای ختم

تشریفات ختم

تیم تشریفاتینو با توجه به سال ها تجربه و در حوزه برگزاری مجالس ترحیم ، آماده برگزاری مراسم ترحیم به صورت حرفه ای میباشد.

تیم حرفه ای تشریفاتینو با لباس یکدست و شیک پوش، با توجه به آموزش های دیده شده آماده برگزاری مراسمات شما در مراحل مختلف تشریفات ختم شما عزیزان میباشد. مداحی مراسم ختم، مداحی با نی و دف، مجری و قاری قرآن، موسیقی عرفانی و سنتی نمونه هایی از کارهای گروه موسیقی ترحیم تشریفاتینو میباشد.
لازم به ذکر است سیستم صوت حرفه ای در کلیه مراحل مختلف مراسم ترحیم مورد استفاده قرار میگیرد.

تشریفات مجالس ختم

بهره مندی از تیمی آموزش دیده در اجرای مراسمات، هماهنگی با بهشت زهرا، هماهنگی با تالار برای مراسم ختم ، گل آرایی مزار ، دیزاین میز ترحیم، تاج گل ، فیلمبرداری و کلیپ ختم و … تنها نمونه ای از خدمات تیم تشریفاتینو در برگزاری تشریفات مراسم ختم میباشد.

مراسماتی که در مجلس ختم در روز سوم درگذشت متوفی براگزار میشود از مهم ترین آن هاست. لازم به ذکر است که برگزاری مراسم در هر منطقه با توجه به آدام و رسوم متفاوت بوده که تیم تشریفاتینو با توجه به سابقه طولانی در برگزاری مراسم ختم، به این نکته مهم نیز توجه نموده و به رعایت آن در برگزاری مراسم ختم میپردازد.

شما میتوانید جهت مشاوره برای برگزاری مراسم با شماره 09121710420 در تماس باشید.

نکات مهم در مراسم ختم

مراسم ترحیم

اطلاعیه مراسم ترحیم

بعد از برگزاری برگزاری مراسم تدفین متوفی، مکان و زمان برگزاری مراسم ختم به اطلاع آشنایان و بستگان میرسد و همچنین اعلامیه در کوچه و خیابان های محل زندگی متوفی و اقوام درجه یک او نصب میشود.

انتخاب مسجد برای مراسم ختم

یکی از نکات مهم در انتخاب مسجد جهت برگزاری مراسم این است که، در محدوده طرح ترافیک نباشد و دسترسی آسان برای شرکت کنندگان در مراسم ختم فراهم آورد. پارکینگ یا محل پارک خودرو در اطراف مسجد و همچین اطلاع از امکانات مسجد نیز بایستی در انتخاب مسجد لحاظ شود.

سخنران و مداح مراسم ختم

با توجه به سابقه طولانی تیم تشریفاتیو در برگزاری مراسمات ترحیم، این تیم دارای مداحان با تجربه و مسلط در این امر میباشد. از این رو در برگزاری مراسمات ختم همانطور که گفته شد علاوه بر موارد نام برده شده مداحی با نی و دف ، موسیقی عرفانی و سنتی و … در صورت تمایل شما در تشریفات ختم از موارد ذکر شده استفاده خواهد شد.

جهت ارتباط با ما و مشاوره جهت برگزاری مراسم با شماره زیر تماس حاصل فرمایید